Holiday Golden RESORT – stawiamy na animację!
- 2017-05-17 15:18:44

Za nami najtrudniejszy rok w historii polskiego hotelarstwa. 2020 rok był czasem zmagania się z obostrzeniami spowodowanymi epidemią, co zaburzyło rynek turystyczny na świecie. W tych niespokojnych czasach Polska okazała się być ostoją spokoju – przekonało to do spędzenia urlopu w naszym kraju nie tylko turystów zagranicznych, ale przede wszystkim rodaków. Te i inne zmiany spowodowały zwiększenie popytu, który został przez hotelarzy doskonale wykorzystany. Stabilna sytuacja socjopolityczna oraz relatywnie niskie ceny – to jedne z głównych powodów, zachęcających do zaplanowania wakacji w naszym kraju. Prognozy nie pozostawiają złudzeń. Polska znajduje się w gronie 10 najwyżej rekomendowanych destynacji turystycznych w 2020 roku, według prestiżowego rankingu LONELY PLANET, opublikowanym w corocznym Best Travel 20161. Część gości stanowić będą turyści z zagranicy. Z uwagi na zmianę trendów, spory odsetek naszych rodaków, który do tej pory decydował się na wakacje w ciepłych krajach, w 2021 roku szykuje się na urlop w polskich górach i nad polskim morzem. Jedno jest pewne – niezależnie od pochodzenia, tegoroczni klienci przyzwyczajeni do międzynarodowych standardów, przyjadą z wysokimi oczekiwaniami.

Wysokie oczekiwania takie jak: miła i życzliwa obsługa, czysty i duży pokój, smaczne i zróżnicowane jedzenie, basen, boisko sportowe, place zabaw w obecnych czasach stają się być standardem współczesnego hotelarstwa. Pojawia się pytanie jak uatrakcyjnić pobyt naszym turystom, aby wakacje marzeń nie były tylko z nazwy. Naprzeciw wychodzi nowy trend w turystyce – Animacja Czasu Wolnego.

W krajach o bogatej tradycji sektora turystycznego (Grecja, Hiszpania, Tunezja itp.), Animacja jest kluczowym organem, wchodzącym w skład zdrowo funkcjonującego organizmu hotelowego. Animacja Czasu Wolnego jest rodzajem usług hotelarskich, celowym pobudzaniem ludzi do zabawy poprzez przeprowadzenie wszelkiego rodzaju rozrywek, gier i zabaw. Animacja ma za zadanie pokierować jednostkami w taki sposób, aby zaspokoić ich potrzeby i sprawić, że spędza swój wolny czas w satysfakcjonujący i atrakcyjny sposób. Animacja została wprowadzona na rynek turystyczny w celu podniesienia jakości obsługi klientów. W Polsce świadomość potrzeby wprowadzenia animacji zaczyna dopiero się rozwijać. Z czego to wynika? Ze strachu i obawy wprowadzenia czegoś nowego i nieznanego. W Polsce jest niewiele hoteli i obiektów wypoczynkowych, które odważnie „postawiły wszystko na jedną kartę”. Rozmawiając z hotelarzami zauważamy ich strach i liczne wątpliwości przed wprowadzeniem animacji. Dzieje się tak ze względu na potencjalnie negatywną opinię stałych gości. By zburzyć stereotypy porozmawialiśmy z panią Joanną, właścicielką polskiego ośrodka Holiday Camping w Łazach. Dlaczego zdecydowała się wprowadzić animację i jakie wpływają z tego korzyści?

„Nasza decyzja nie była przypadkowa. Od kilku lat bacznie przyglądamy się europejskim ośrodkom wczasowym
i próbujemy uczyć się od najlepszych. Sami jesteśmy rodzicami szalonej dwójki i wiemy jak wygląda urlop spędzany
z dziećmi. Zadowolone dzieci to szczęśliwi rodzice, dlatego intensywna animacja w naszym przypadku to ukłon
w stronę rodzin, które na co dzień nie mają czasu na wspólne rozrywki.

Wieloletni, powracający goście utwierdzają nas w przekonaniu, że animacja jest najlepszą inwestycją. Często turyści wręcz z niedowierzaniem patrzą na to, co dzieje się u nas na ośrodku i czekają z niecierpliwością na następne zaskoczenie. Szok, niedowierzanie i radość – tak podsumowalibyśmy reakcję naszych gości.”

Holiday Golden Resort to ośrodek, w którym priorytetem jest troska o rodzinę, a w szczególności o dzieci. Podstawowym celem campingu jest dbanie aby najmniejsi goście, niezależnie od pogody, mieli zapewnioną moc atrakcji. Kids Club wyposażony: w strefę malucha z basenem kulkowym, wewnętrzny dwupoziomowy plac zabaw i ściankę wspinaczkową oraz trzy place zabaw rozmieszczone na terenie całego ośrodka – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w obiekcie. Ośrodek jest idealnym miejscem na nadmorskie wakacje z dzieckiem. W okresie wakacyjnym całotygodniowy program animacyjny dla całej rodziny sprawi, że zarówno dzieci, jak i rodzice mają szansę na chwilę szalonej zabawy. Każdego dnia urlopu, wspólnie z „Super Animatorami”, goście mają możliwość odkrywania niesamowitego świata zabawy. Organizuje się rodzinne podchody, turnieje sportowe, zajęcia sportowe, gry i zabawy integracyjne. Na terenie ośrodka znajduje się Fun House – nowo otwarty sala będący zapleczem animacyjnym, w którym organizowane są wieczorne Mini Disco oraz Show dla całych rodzin.

Animatorzy są specjalistami od sporządzanie programu różnorodnych form rekreacji, reklamowania go wśród Resortu, a następnie jego realizacji. Przeprowadzając działania animacyjne inspirują turystów do aktywnego wypoczynku. Poza tym, mają za zadanie tworzyć przyjazną atmosferę w ośrodku i promować jego markę, co wypływa na to, że współczesna turystyka coraz większą uwagę zwraca na Animacje Czasu Wolnego. Tylko nieliczni przedsiębiorcy są świadomi, że odpowiednio działająca grupa animacyjna to wizytówka Resortu, spełniająca funkcję marketingową oraz inwestycyjną, która wspomaga funkcjonowanie pozostałych działów firmy.

Zobacz więcej: www.holidaygoldenresort.pl

Komentarz

Powrót
Andaluzja i południowa część Portugalii Andaluzja i południowa część Portugalii - 2019-03-18 18:49:09

Andaluzja i południowa część Portugalii

Wybierz się na niezwykłe wakacje i poznaj uroki dwóch spośród....

Więcej
Prehistoryczny las sprzed 3 tysięcy lat na plaży w Rowach Prehistoryczny las sprzed 3 tysięcy lat na plaży w Rowach - 2017-07-10 10:27:56

Wyjątkowa atrakcja dla wszystkich wypoczywających w Rowach oraz w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. Na plaży koło Czołpina morze odsłoniło prehistoryczny las sprzed ponad 3....

Więcej
Najlepsze ośrodki z basenem nad Bałtykiem Najlepsze ośrodki z basenem nad Bałtykiem - 2017-05-18 12:07:59

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę by móc spędzić udane wakacje korzystając z bogatej oferty ośrodka. 
Nad Bałtykiem powstaje co raz więcej ośrodków oferujących atrakcje....

Więcej
14 dziwnych i interesujących faktów ze świata 14 dziwnych i interesujących faktów ze świata - 2017-05-18 11:45:33

Zapraszamy na krótką wędrówkę po najciekawszych zakątkach świata. Zobacz gdzie znajduje się najszerszy na świecie most, w jakim kraju znajduje się najwięcej piramid, ile trwa....

Więcej