Andaluzja i południowa część Portugalii
- 2019-03-18 18:49:09

Andaluzja i południowa część Portugalii

Wybierz się na niezwykłe wakacje i poznaj uroki dwóch spośród najpiękniejszych nadmorskich regionów w Europie. Daj się zaczarować magii portugalskiego wybrzeża Algarve i uwieść urokowi wspaniałych miast hiszpańskiej Andaluzji. Znajdziesz tu przepiękne plaże, zarówno te świetnie zagospodarowane, jak i te niemal dzikie, ale odkryjesz również jedne z najwspanialszych miast Europy, pełne zabytków i zadziwiającej architektury. Jeśli nie chcesz wybierać między Portugalią i Hiszpanią, to odwiedź oba kraje podczas jednego urlopu. Andaluzja i Algarve leżą w swoim sąsiedztwie i są świetnie skomunikowane, a pobyt na obu wybrzeżach to idealna okazja, by poznać te dwie wyjątkowe europejskie kultury. Dzięki przyjemnej wiosennej pogodzie i licznym festynom na świeżym powietrzu Andaluzja w kwietniu zachwyca szczególnie. Jeśli szukasz miejsca na wyjątkową Wielkanoc, to właśnie w Andaluzji będziesz mieć niepowtarzalną okazję przeżycia tych świąt w sposób wyjątkowy. Poznaj więcej możliwości wycieczek na stronie: https://r.pl/hiszpania.

Magiczna Granada i inne miasta Andaluzji

Granada, jak większość miast w regionie, słynie z fascynującej kultury i bogatej historii. W mieście na każdym kroku widać mieszankę różnorodnych wpływów, wywodzących się z tradycji mauretańskiej, żydowskiej, rzymskiej i chrześcijańskiej. Ulice i budynki, od cygańskiej dzielnicy w Sacromonte do mauretańskiej dzielnicy Albaicin, odzwierciedlają wielowiekową i skomplikowaną historię miasta. Punktem obowiązkowym podczas wycieczki powinna być wizyta w spektakularnych pałacach i ogrodach Alhambry wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ostatni bastion Maurów zachwyca misternymi detalami i malowniczym położeniem. Położona nad brzegiem morza Malaga, ze względu na piękne plaże i bogate życie nocne cieszy się olbrzymią popularnością wśród turystów. Jednakże warto tu odwiedzić także przepiękną starówkę. W mieście znajduje się zabytkowa forteca (Alcazaba) i imponujący rzymski amfiteatr.

Jednym z najbardziej urokliwych miasteczek Andaluzji jest niewątpliwie Ronda, zawieszona na dwóch wzniesieniach przedzielonych imponującą przepaścią – Tajo. Stare miasto i nowsze dzielnice łączy przerzucony nad wąwozem XVI-wieczny most Puente Nuevo, którego widok ponoć zainspirował Ernesta Hemingwaya do napisania swojej najważniejszej powieści „Komu bije dzwon”. Nieopodal Rondy znajduje się kolejne urocze miasteczko Setenil de las Bodegas. Jest to pięknie położona pośród skał i sieci jaskiń prawdziwa perełka wśród andaluzyjskich Pueblos Blancos.

Sewilla słynie z pięknych zabytków i wspaniałej kultury flamenco, ale także z barwnych i uroczystych procesji wielkanocnych. Jeśli tylko możesz, to koniecznie odwiedź stolicę Andaluzji w okresie Wielkanocy, by cieszyć się niezwykle podniosłą atmosferą Wielkiego Tygodnia (Semana Santa). Tuż po świętach wielkanocnych rozpoczyna się trwający 10 dni festyn Feria de Abril, pełen muzyki, śpiewu i wina. W Sewilli warto przede wszystkim zobaczyć znajdującą się w zabytkowej dzielnicy Santa Cruz gotycką katedrę i mauretańską dzwonnicę La Giralda. Przy promenadzie Krzysztofa Kolumba biegnącej wzdłuż rzeki Gwadalkiwir znajdują się jedne z najbardziej znanych zabytków: Złota Wieża (Torre de Oro), arena walk byków Maestranza i przepiękna dzielnica Tirana. Koniecznie odwiedź również wizytówkę Sewilli, czyli majestatyczny Plac Hiszpański i rozległy park Marii Luizy.

Uroki portugalskiego wybrzeża Algarve

Algarve jest najbardziej wysuniętym na południe regionem Portugalii i jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Europie. Region może poszczycić się wspaniałą linią brzegową i jednymi z najpiękniejszych plaż w kraju, a także gorącym, suchym latem i krótką, łagodną zimą. Warto przede wszystkim odwiedzić dwa najbardziej malownicze miasta wybrzeża: średniowieczne Silves z potężnymi murami mauretańskiego zamku oraz Albufeirę – najbardziej znany portugalski kurort, z urokliwą starówką pełną krętych uliczek i sklepików. Położona na piaskowcowych klifach nad szeroką piaszczystą zatoką Albufeira była niegdyś spokojną wioską rybacką, niczym więcej niż skupiskiem bielonych domków z górującym nad nimi kościołem. W czasach starożytnych Rzymianie zbudowali tutaj zamek, wzmocniony później przez Maurów. Z kolei Silves położone jest na wzgórzu, z którego rozciąga się widok na żyzną dolinę, porośniętą pomarańczowymi gajami, drzewkami oliwnymi i winnicami. Nad miastem i okolicą góruje wspaniały zamek, największy zabytek z czasów, gdy w regionie rządzili Maurowie. Twierdza została zbudowana w XI w. na fundamentach z czasów rzymskich, a fragmenty fortyfikacji ciągną się obecnie do położonego niżej miasta.

Artykuł sponsorowany

Komentarz

Powrót
Andaluzja i południowa część Portugalii Andaluzja i południowa część Portugalii - 2019-03-18 18:49:09

Andaluzja i południowa część Portugalii

Wybierz się na niezwykłe wakacje i poznaj uroki dwóch spośród....

Więcej
Prehistoryczny las sprzed 3 tysięcy lat na plaży w Rowach Prehistoryczny las sprzed 3 tysięcy lat na plaży w Rowach - 2017-07-10 10:27:56

Wyjątkowa atrakcja dla wszystkich wypoczywających w Rowach oraz w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. Na plaży koło Czołpina morze odsłoniło prehistoryczny las sprzed ponad 3....

Więcej
Najlepsze ośrodki z basenem nad Bałtykiem Najlepsze ośrodki z basenem nad Bałtykiem - 2017-05-18 12:07:59

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę by móc spędzić udane wakacje korzystając z bogatej oferty ośrodka. 
Nad Bałtykiem powstaje co raz więcej ośrodków oferujących atrakcje....

Więcej
14 dziwnych i interesujących faktów ze świata 14 dziwnych i interesujących faktów ze świata - 2017-05-18 11:45:33

Zapraszamy na krótką wędrówkę po najciekawszych zakątkach świata. Zobacz gdzie znajduje się najszerszy na świecie most, w jakim kraju znajduje się najwięcej piramid, ile trwa....

Więcej