Nie pamiętasz hasła?

Polecane

od 100
za dobę
od 300
za dobę
od 85
za osobę
od 120
za dobę
D.W. OSKAR

Jastrzębia Góra
od 50
za osobę
od 200
za dobę
od 250
za dobę
od 650
za dobę
od 200
za dobę
od 1050
za tydzień
od 200
za dobę
od 100
za dobę
od 180
za dobę
od 35
za osobę

Login

Login:
Hasło:
Strona główna Lista artykułów

Wakacje z psem

Ciekawostki -
data publikacji: 15.03.2013
tagi: wczasy nad morzem - wypoczynek - wczasy - noclegi nad morzem - nad morzem - w górach - nad jeziorem - wczasy z dziećmi - wypoczynek nad morzem

Dla posiadaczy czworonogów wyjazd na wakacje nierzadko staje się utrapieniem i spędza sen z oczu wszystkim członkom rodziny. Poszukiwanie odpowiedniego hotelu dla czworonogów wcale nie jest takie proste. Po pierwsze takich miejsc w Polsce jest niewiele, po drugie ceny wołają nierzadko o pomstę do nieba, szczególnie w dużych miastach. Jeśli nasz pies nie jest przyzwyczajony do zostawania z obcymi, nie jest to również najlepsze rozwiązanie. Najlepiej, gdy mamy babcię albo ciocię, która, zechce zaopiekować się naszym pupilem podczas naszego wyjazdu. Ale co gdy nasi bliscy nie pałają miłością do ukochanego czworonoga? A najbliższy przyjaciel wybiera się na wakacje właśnie z nami?

Rozwiązaniem staje się wybór takiego miejsca na nasze wakacje, które nie wyklucza zabrania ze sobą psa.

Jak przygotować się do takiego wyjazdu?

Po pierwsze należy przy rezerwacji wypytać o wszelkie szczegóły dotyczące pobytu psa na miejscu, a więc: o cennik pobytu czworonoga, o trasy spacerowe, regulamin obiektu. Po drugie odwiedźmy przed wyjazdem weterynarza. Niektóre psy źle znoszą jazdę samochodem, warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki farmakologiczne dla psa. Około 2-3 tygodnie przed wyjazdem należy odrobaczyć psa, abyśmy byli pewni, że nasz pupil nie będzie źródłem udręki i niebezpieczeństwa dla przepadających za nim nowych przyjaciół na wakacjach. Szczególnie małe dzieci często głaskają psy, a nasze czworonogi natychmiast odwdzięczają się lizaniem ich rączek, czy buziek. Musimy być pewni, że nasz pies nie zgotuje nikomu uciążliwej niespodzianki przez nasze zaniedbanie. Naszemu pupilowi musimy również zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Do bezpiecznego przewozu powinniśmy zaopatrzyć się w specjalną klatkę. Zawsze warto zabrać ze sobą ulubioną miskę, niezbędne lekarstwa i psie kosmetyki, smycz i obrożę, a nierzadko też kaganiec. My możemy kochać naszego pupila i uważać go za najłagodniejsze zwierzę na świecie, ale nie zapominajmy, że inni wczasowicze nie znają go i sama jego wielkość może być przerażająca, na przykład dla małych dzieci. Nie zapomnijmy również o psim dowodzie osobistym, czyli o zabraniu ze sobą książeczki szczepień. Wiele obroży ma miejsce na zapisanie numeru telefonu właściciela i imienia psa– skorzystajmy z tego miejsca, nasz pupil może się czuć na początku pobytu w nowym miejscu nieswojo i może chcieć skorzystać z chwili wakacyjnej nieuwagi właściciela i … uciec. Podpisana obroża umożliwi odprowadzenie zabłąkanego pupila. Dobrze jest też mieć w pamięci telefonu albo aparatu zdjęcie naszego psa. Nie zakładajmy najgorszego, ale w razie zgubienia psa, można szybko sporządzić ogłoszenie i zdjęcie pupila na pewno okaże się pomocne. 

Jadąc w okolice leśne dobrze jest zaszczepić psa przed kleszczami albo zaopatrzyć go w ochronę przeciw pchłom i kleszczom w postaci specjalnej obroży.

Jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie naszego psa i za nieczystości po nim. Specjalne woreczki na odchody ułatwią nam utrzymanie porządku wokół miejsca naszego wypoczynku.

A gdy już dojedziemy na miejsce, rozgościmy się i pójdziemy na pierwszy spacer po okolicy, miejmy przy sobie przysmak naszego pupila i podziękujmy mu za to, że JEST z nami!

Na wypoczynek z psem polecamy rodzinny ośrodek nad Bałtykiem: Magra Holiday Club!Poddąbie
Poddąbie
200.00 za dobę
Poddąbie
Poddąbie
100.00 za pokój
Poddąbie
320.00 za dobę
Poddąbie
180.00 za dobę
Poddąbie
200.00 za dobę
Poddąbie
280.00 za dobę
Poddąbie
60.00 za osobę
Poddąbie
Poddąbie
1750.00 za tydzień
Poddąbie
Poddąbie
Poddąbie
Poddąbie
250.00 za dobę
Poddąbie
Poddąbie
200.00 za dobę
Poddąbie
Lista artykułów
Strona główna