Nie pamiętasz hasła?

Polecane

od 100
za dobę
od 300
za dobę
od 85
za osobę
od 120
za dobę
D.W. OSKAR

Jastrzębia Góra
od 50
za osobę
od 200
za dobę
od 250
za dobę
od 650
za dobę
od 200
za dobę
od 1050
za tydzień
od 200
za dobę
od 100
za dobę
od 180
za dobę
od 35
za osobę

Login

Login:
Hasło:
Strona główna Lista artykułów

Wakacje z niemowlakiem nad morzem

Ciekawostki -
data publikacji: 01.05.2013
tagi: wczasy nad morzem - wczasy - wypoczynek - nad morzem - wczasy z dziećmi - wypoczynek nad morzem - wakacje z dzieckiem - wypoczynek z dziećmi

Jeździć, czy nie jeździć na wakacje z niemowlakiem?  Oczywiście jeździć! Dla świeżo upieczonych rodziców nowy członek rodziny może stanowić nie lada wyzwanie, ale namawiamy wybrać się jednak wspólnie na urlop, chociażby po to, aby przekonać się, że jest to możliwe, ba, że z niemowlakiem też można wypocząć!  Ilość nowych problemów, pielęgnacja, akcesoria, niestandardowe pory spania i jedzenia – to wszystko może zniechęcać do wyprawy z maluchem. Postaramy się jednak pomóc Państwu przygotować  do takiego wyjazdu.

Po pierwsze - wybierzmy z należytą starannością miejsce wypoczynku. Na etapie rezerwacji zapytajmy o wszelkie szczegóły pobytu: czy na miejscu można wypożyczyć łóżeczko, wózek, nocnik, przewijak, podkłady. Czy jest ogólnodostępna mikrofalówka lub podgrzewacz?  Czy są to opcje ekstra płatne, czy gratisowe. Większość ośrodków proponuje gratisowe pobyty maluchów, ale uważajmy na tak zwane opłaty ekstra (opłata klimatyczna, wypożyczanie akcesoriów, jedzenie maluszków). Zapytajmy, czy w pobliżu znajdują się sklepy z akcesoriami dla maluchów (chusteczki, pampersy, soczki, słoiczki), czy w pobliżu jest przychodnia lekarska, apteka, czy można liczyć na przyjazd pediatry. Te wszystkie aspekty należy oczywiście wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na pakowanie walizki malucha. 

Jeśli wybieramy się za granicę, wykupmy koniecznie rozszerzony pakiet ubezpieczenia zdrowotnego dla naszego dziecka i przygotujmy listę najbliższych współpracujących z naszym ubezpieczycielem placówek. 

Po drugie zapoznajmy się dokładnie z ofertą placówki, do której się wybieramy. Wybierajmy takie miejsca, które polecają inni rodzice. To przecież najlepsza rekomendacja. O ile istnieje już sporo ośrodków nad Bałtykiem, które proponują zajęcia animacyjne dla dzieci starszych, o tyle oferta dla niemowlaków jest wciąż ,,raczkująca”, a może ona przecież okazać się zasadnicza dla jakości naszego wypoczynku. Poświęćmy nieco czasu na sprawdzenie, co w ofercie ma dla nas wybrany Hotel czy Ośrodek. Wspaniałe Spa z wszystkimi możliwymi zabiegami jest na pewno świetne i dla ciała, i dla ducha, ale czy mając małego szkraba skorzystamy z jego uroków?  Nie przepłacajmy zatem za coś, z czego nie będzie nam dane skorzystać. Wybierzmy raczej ofertę nastawioną na małe dzieci. Spotkania z rodzicami dzieci w podobnym wieku mogą stać się również dodatkowym atutem naszego pobytu. Miło jest przecież porozmawiać z kimś, kto podobnie jak my boryka się z trudami wczesnego macierzyństwa.

Prześledźmy również dokładnie okolicę wybranego miejsca. Sprawdźmy, czy oby w pobliżu naszego pensjonatu nie ma dyskoteki, bądź hałaśliwego Wesołego Miasteczka lub, co gorsza Klubu Nocnego.

Kolejny etap to pakowanie. Sporządźmy najpierw listę ubrań, kosmetyków i akcesoriów, a potem ją załadujmy do wygodnej torby. Świetne na duże pakowanie są próżniowe worki, a dodatkowy bagażnik zewnętrzny na pewno pomoże w bezpiecznym przewozie. Podróż samochodem to również wybór bezpiecznego fotelika samochodowego. Pamiętajmy o podręcznej torbie z piciem, jedzeniem, kosmetykami i akcesoriami higienicznymi, jak również ubranku zamiennym, ukochanym pluszaku i kocyku. Na rynku funkcjonują już od jakiegoś czasu podgrzewacze samochodowe, ale jeśli nasza trasa nie jest zbyt długa, to jest to raczej zbędny wydatek. Warto za to robić postoje w miejscach przyjaznych małym dzieciom, jak na przykład restauracja IKEA, gdzie można podgrzać słoiczki z jedzeniem i nie ma problemu z krzesełkiem do karmienia oraz gdzie znajdują się dobrze wyposażone, praktyczne pokojo-łazienki dla małych dzieci.

Na plażę z maluchem zabierzmy namiot i parasol przeciwsłoneczny. Nie zapomnijmy o pierwszych zabawkach plażowych jak na przykład mały, dmuchany basenik i kremie z wysokim filtrem UV (najlepiej 50). Skóra małego szkraba jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej ochrony. I koniecznie osłona głowy! Kapelusz lub chusteczka obowiązkowe! Miękki ręcznik lub szlafroczek to również niezbędne wyposażenie torby plażowej malucha. 

Wakacje z niemowlakiem narzucają nam również styl odpoczynku. Wiadomo przecież, że nie wybierzemy się na drinka do dyskoteki, stąd nie pakujmy niewygodnych wysokich obcasów lub 3 sukienek na wieczorne wyjścia. Wybierzmy raczej sportowe buty oraz wygodne i praktyczne ubrania.

Na wakacje z maluchem polecamy ośrodek Magra Holiday Club w Dębinie koło Rowów, który może poszczycić się bogatą ofertą animacyjną dla świeżo upieczonych rodziców, jak na przykład zajęcia Mama&Baby, czyli gimnastyka poranna z bobasem, czy też zajęcia muzyczne dla maluchów już od 6 miesiąca życia! W ośrodku można również nauczyć się technik masażu bobasa, co jest idealnym i sprawdzonym sposobem na walkę z uporczywymi kolkami.

Opens external link in new windowwww.magraclub.plDębina
120.00 za dobę
Dębina
1200.00 za tydzień
Dębina
1050.00 za tydzień
Dębina
1050.00 za tydzień
Dębina
1050.00 za tydzień
Dębina
200.00 za dobę
Dębina
1050.00 za tydzień
Lista artykułów
Strona główna