Nie pamiętasz hasła?

Polecane

od 100
za dobę
od 300
za dobę
od 85
za osobę
od 120
za dobę
D.W. OSKAR

Jastrzębia Góra
od 50
za osobę
od 200
za dobę
od 250
za dobę
od 650
za dobę
od 200
za dobę
od 1050
za tydzień
od 200
za dobę
od 100
za dobę
od 180
za dobę
od 35
za osobę

Login

Login:
Hasło:
Strona główna Lista artykułów

Park Narodowy Krka, czyli jeden z chorwackich cudów natury

Ciekawostki -
data publikacji:
tagi: Świat - zagranica ciekawostki - Ciekawe miejsca - Chorwacja - Europa - Adriatyk

Przyroda Chorwacji jest wielce zróżnicowana, góry wpadają tu wprost do morza, a piękno małych i większych wysp ciężko opisać(jest ich tu ponad tysiąc). Jednak czar natury kryje się nie tylko nad morzem, ale i także bardziej w  głąb lądu. Idealnym przykładem na to jest Park Narodowy Krka, a szczególnie piętrowe wodospady , które podziwiać można do znudzenia i jeszcze trochę.  Park założony został w 1985 roku na terenach otaczających rzekę Krka, niedaleko zabytkowego miasta Szybenik. 

Wędrując licznymi dróżkami, uliczkami dotrzemy do wielu urokliwych i ciekawych zakątków, gdzie na spokojnie można odpocząć od upałów(te w okresie letnim w Chorwacji są bardzo silne) i godzinami podziwiać niezapomniane krajobrazy, a szum spadającej wody pozwoli wyciszyć się nawet najbardziej porywczym turystom.  Punktem, w którym krzyżuje się większość szlaków jest wodospad Skradinski Buk, będący jednym z największych i najpiękniejszych wodospadów w Europie.

Oprócz niesamowitej przyrody, na terenie Parku Narodowego Krka odwiedzić możemy inne ciekawe miejsca, jak np. Muzeum Etnograficzne, mieszczące się w starym młynie. Eksponaty muzealne pozwalają nam wyobrazić sobie jak wyglądać mogło życie mieszkańców doliny rzeki przed kilkoma wiekami.  Wartym uwagi jest także klasztor franciszkański z 1445 roku, znajdujący się na malutkiej wysepce, która z kolei  leży na jeziorze Visovac.

Park zwiedzać można zarówno pieszo, jak i podczas rejsu łodzią. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się  kąpiele „pod” Skradinskim Bukiem, przede wszystkim w okresie letnim, gdyż w pozostałych miesiącach roku woda jest tu bardzo zimna.

Tekst i zdjęcia : Tomasz GudzioPoddąbie
Poddąbie
40.00 za osobę
Poddąbie
160.00 za dobę
Poddąbie
Poddąbie
Poddąbie
Poddąbie
Poddąbie
Poddąbie
Poddąbie
60.00 za osobę
Poddąbie
Poddąbie
Poddąbie
250.00 za dobę
Poddąbie
240.00 za dobę
Poddąbie
350.00 za dobę
Poddąbie
Poddąbie
280.00 za dobę
Poddąbie
Lista artykułów
Strona główna