Nie pamiętasz hasła?

Polecane

od 100
za dobę
od 300
za dobę
od 85
za osobę
od 120
za dobę
D.W. OSKAR

Jastrzębia Góra
od 50
za osobę
od 200
za dobę
od 250
za dobę
od 650
za dobę
od 200
za dobę
od 1050
za tydzień
od 200
za dobę
od 100
za dobę
od 180
za dobę
od 35
za osobę

Login

Login:
Hasło:
Strona główna Lista artykułów

Lwów – niegdyś polskie miasto, dziś turystyczna perełka Ukrainy

Ciekawostki -
data publikacji: 15.03.2013
tagi: Europa - Ciekawe miejsca - zagranica ciekawostki - Świat - Lwów - Ukraina

Przez wieki Lwów był zamieszkiwany przez wiele narodowości, które wnosiły w to miejsce własne tradycje, architekturę oraz wyznania religijne. Dzięki temu ulokowane tu świątynie Grecko i Rzymskokatolickie, a także żydowskie są dziś jednymi z największych atrakcji turystycznych miasta. Niektóre z nich uważane są za prawdziwe arcydzieła warte zwrócenia uwagi. Historia Lwowa jest także ściśle związana z Polską i Polakami, dlatego też wielu traktuje to miasto z ogromnym sentymentem. 

Lwów jest idealną pozycją na weekendowy wypad, a do najciekawszych punktów wędrówki z pewnością należy Stare Miasto, wpisane na listę UNESCO. Rynek miejski jest najstarszą częścią miasta, ze starożytnymi budowlami, które niegdyś należały do bogatych szlachciców. Ratusz z wieżą zegarową znajduje się w centrum placu, a jego cztery rogi ozdobione są fontannami z wizerunkami Greckich bogów.

W centrum miasta nie da się nie zobaczyć wspaniałej Opery Lwowskiej, przez wielu nazywanej architektonicznym diamentem. Uroczyste otwarcie budynku miało miejsce w 1900 roku, a swoją obecnością zaszczycił wówczas m.in. Henryk Sienkiewicz. 

O tym, jak Lwów jest i zawsze był ważny dla Polaków świadczy jedno szczególne miejsce. Mowa tu o Cmentarzu Łyczakowskim. Jest interesujący, refleksyjny, często wywołujący łzy i wzruszenie. Na jego terytorium spoczywa m.in. Maria Konopnicka, Seweryn Goszczyński, czy Artur Grottger. 

Z pewnością każdy z nas gdzieś na drodze swojej szkolnej edukacji słyszał o Orlętach Lwowskich, młodych bohaterach, którzy z dumą i honorem oddali swoje życie za ojczyznę. Dziś spoczywają oni w specjalnie wydzielonej części cmentarza, nazywanej Cmentarzem Obrońców Lwowa.

Powyżej wymieniono jedynie kilka punktów na turystycznej mapie Lwowa. Innymi, godnymi poświęcenia czasu i uwagi są np. Dworzec Kolejowy, Kopiec Unii Lubelskiej oraz katedry: Łacińska i Ormiańska. 

Tekst i zdjęcia: Tomasz GudzioUstka
650.00 za dobę
Ustka
Ustka
Ustka
Ustka
Ustka
Ustka
60.00 za pokój
Ustka
Ustka
80.00 za osobę
Ustka
100.00 za dobę
Ustka
Ustka
100.00 za pokój
Ustka
35.00 za osobę
Ustka
120.00 za pokój
Ustka
Ustka
220.00 za dobę
Ustka
Ustka
10.00 za osobę
Lista artykułów
Strona główna