Nie pamiętasz hasła?

Polecane

od 100
za dobę
od 300
za dobę
od 85
za osobę
od 120
za dobę
D.W. OSKAR

Jastrzębia Góra
od 50
za osobę
od 200
za dobę
od 250
za dobę
od 650
za dobę
od 200
za dobę
od 1050
za tydzień
od 200
za dobę
od 100
za dobę
od 180
za dobę
od 35
za osobę

Login

Login:
Hasło:
Strona główna Lista artykułów

Egzotyczne palmy nad polskim morzem

Wydarzenia -
data publikacji: 30.03.2013
tagi: noclegi - nocleg - wczasy - wczasy nad morzem - noclegi nad morzem - wypoczynek - nad morzem - turystyka - wczasy morze - ciekawostki - atrakcje turystyczne - atrakcje polska

Wg. informacji płynących z Ministerstw Gospodarki i Rolnictwa w najbliższych dniach do Sejmu trafi projekt ustawy o podniesieniu konkurencyjności sektora turystycznego. 

Z informacji, które udało nam się uzyskać celem nowej uchwały jest zwiększenie ilości turystów planujących wakacje nad polskim morzem.

Projektowana regulacja zakłada zasadzenie w pasie nadmorskim od Świnoujścia do Krynicy Morskiej w latach 2015 -2018 piętnastu milionów drzew palmowych. W najbliższych dniach do kraju zostaną sprowadzone sadzonki 3 gatunków mrozoodpornych palm bananowych, znoszących temperatury nawet do – 31 C. Są to palmy z gatunku Rhapidophyllum hystrix, Nannorrhops ritchiana, Trachycarpus fortunei pochodzące z górskich terenów Afganistanu oraz Ameryki Południowej.

Wg szacunków ministerstwa lasy palmowe podniosą atrakcyjność nadmorskich kurortów, zwiększając liczbę turystów odwiedzających nasz kraj o 2,5 do 3 milionów rocznie. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że inicjatorem ustawy jest minister Jacek Rostowski, który szacuje, że wpływy do budżetu z tytułu zwiększonego ruchu turystycznego mogą wynieść nawet 4 miliardy złotych rocznie.

Entuzjastycznie inicjatywę ministerstwa przyjmują także właściciele obiektów noclegowych.

Od czterech lat odnotowuję co raz mniejszą ilość gości przyjeżdżających na wczasy do mojego ośrodka – mówi Jacek Sosna, właściciel pensjonatu Las Palmas w Rowach. Większość moich byłych gości wybiera teraz wakacje w Egipcie czy Hiszpanii. Nie chodzi tu jednak o jakość oferty, mój ośrodek nie odbiega bowiem standardem od ośrodków za granicą, ale o chwalenie się znajomym przywiezionymi stamtąd zdjęciami robionymi na tle palm.

Jak twierdzi pan Jacek - Jeśli palmy będą rosły w Polsce duża część rodaków pozostanie w kraju, a znajomym zawsze będzie można powiedzieć, że zdjęcie zostało zrobione podczas urlopu w Turcji czy Grecji.

Podobnego zdania jest prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Łebie, pan Marek Brzozowski.

- Pomysł sadzenia lasów palmowych w pasie nadmorskim uważam za strzał w dziesiątkę. Dzięki większej ilości turystów zyskają zarówno właściciele obiektów noclegowych jak i cała gospodarka. Pieniądze, bowiem zostaną w kraju. W naszym regionie mamy już namiastkę Afryki w postaci Ruchomych Wydm. Teraz rozważamy zakup kilkunastu wielbłądów i organizację w okresie letnim wypraw na wielbłądach po piaskowych wydmach Słowińskiego Parku Narodowego.

autor:jt

foto: www.sxc.huŁeba
Łeba
120.00 za dobę
Łeba
Łeba
Łeba
45.00 za dobę
Łeba
Łeba
100.00 za pokój
Łeba
Łeba
Łeba
90.00 za dobę
Łeba
300.00 za dobę
Łeba
Łeba
Łeba
40.00 za osobę
Łeba
40.00 za osobę
Łeba
60.00 za osobę
Łeba
Łeba
Lista artykułów
Strona główna